Description

 

بخش نمونه برداری آزمایشگاه پیوند با برخورداری از کارکنانی با تجربه و دلسوز و در محیطی بهداشتی و آرام اقدام به نمونه گیری از مراجعین محترم می نماید. در این بخش پس از تایید و احراز هویت مراجعین، نمونه برداری از آن ها با رعایت شرایط استاندارد انجام می پذیرد. نمونه های مختلف از جمله خون، خلط، ادرار و ... بر اساس آزمایش های درخواستی و پس از کنترل، تهیه و تحت شرایط استاندارد در کمترین زمان به بخش جداسازی آزمایشگاه منتقل می گردد. همچنین در این بخش علاوه بر نمونه گیری خون، نمونه نازوفارنکس و نمونه برداری از زخم و ضایعات پوستی جهت بررسی قارچ و ... نیز انجام می گیرد.

- در صورت درخواست بیمار با هماهنگی قبلی نمونه گیری توسط پرسنل آموزش دیده بخش نمونه برداری در منزل قابل انجام می باشد.

 

Home Blood Draw Service

 

 

به منظور احترام به زمان مراجعه کنندگان و در عین حال در نظر گرفتن شرایط بیمار، پرسنل مجرب ما برای نمونه برداری به منزل یا محل کار شما اعزام میشوند. روال کاری برای نمونه برداری بیمار در منزل شامل مراحل پذیرش، نمونه برداری و جوابدهی، به صورت زیر می باشد:

 

1- پذیرش

درخواست پذیرش می تواند به صورت زیر صورت گیرد:

الف) تماس تلفنی

این کار از طریق تماس تلفنی با شماره تلفن 26705812 و داخلی 100 یا 132 امکان پذیر است. لازم است تصویر درخواست پزشک از طریق ایمیل- فاکس و یا تلفن همراه به آزمایشگاه ارسال شود تا برای هر نوع تست درخواستی پذیرش صورت گیرد و توضیحات لازم در ارتباط با شرایط آزمایش از سوی آزمایشگاه به بیمار داده شود. بدنبال تماس تلفنی با فرد درخواست کننده، آدرس بیمار ثبت می گردد و بلافاصله به منظور تائید با شماره اعلام شده تماس گرفته می شود و شرایط انجام آزمایش توضیح داده شده، ساعت حضور فرد نمونه بردار در منزل هماهنگ می شود. هزینه آزمایش و همچنین نسخه پزشک هنگام نمونه گیری در منزل توسط فرد نمونه بردار اخذ می گردد.

ب) مراجعه حضوری همراه بیمار

همراه بیمار ضمن در دست داشتن نسخه پزشک به آزمایشگاه مراجعه می کند و پرسنل پذیرش مطابق درخواست پزشک٬ پذیرش را انجام داده و توضیحات لازم در ارتباط با شرایط آزمایش به همراه بیمار منتقل می گردد و تلفن ثابت و آدرس بیمار ثبت می گردد و هزینه آزمایش نقدا دریافت می گردد و ساعت حضور فرد نمونه بردار در منزل مشخص می گردد.

ج) از طریق سایت

مسئول سایت پس از مشاهده درخواست بیمار موضوع را به بخش پذیرش اطلاع داده و پرسنل پذیرش طی تماس تلفنی با بیمار یا همراه بیمار مطابق بند الف کار را انجام خواهد داد.

د)از طریق پیامک

مسئول دریافت پیامک ها پس از دریافت درخواست بیمار٬ موضوع را به بخش پذیرش اطلاع داده و پرسنل پذیرش طی تماس تلفنی با بیمار و یا همراه بیمار مطابق بند الف کار را انجام خواهد داد.

پس از پذیرش تست های بیمار٬ لیبل های مخصوص لوله و ظروف نمونه برداری چاپ می شود و در اختیار بخش نمونه برداری قرار می گیرد.

 

2-نمونه برداری

الف) بر اساس زمان همامنگ شده برای نمونه برداری فرد نمونه بردار موظف است وسایل و ظروف نمونه برداری لیبل شده را با وسایل احتمالی مورد نیاز آماده کرده و ضمن هماهنگی با مسئول نمونه برداری و ثبت ساعت خروج از آزمایشگاه راس ساعت هماهنگ شده در محل نمونه برداری از بیمار حاضر گردد. با خروج فرد نمونه بردار از آزمایشگاه پرسنل پذیرش موظف می باشند با تلفن ثابت بیمار تماس گرفته و نام و مشخصات نمونه بردار و زمان تقریبی رسیدن ایشان به محل نمونه گیری را به بیمار و یا همراه بیمار اطلاع دهند.

ب) نمونه بردار در هنگام رسیدن به درب منزل بیمار خود را معرفی کرده و نمونه برداری را انجام می دهد و پس از اطمینان از شرایط مطلوب بیمار٬ نمونه ها را در اسرع وقت و مطابق شرایط استاندارد به آزمایشگاه منتقل می نماید. نسخه پزشک و هزینه آزمایش ونمونه برداری در منزل مطابق مبلغ مندرج در قبض پذیرش توسط فرد نمونه بردار دریافت می گردد و قبض پذیرش تحویل بیمار و یا همراه بیمار می گردد.

هزینه فوق شامل موارد زیر است:

الف) هزینه آزمایش ها مطابق با آخرین تعرفه خدمات آزمایشگاهی مصوب وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

ب) هزینه نمونه برداری مطابق با تعرفه خدمات آزمایشگاهی و با توجه به محدوده آدرس ثیت شده در فرم درخواست نمونه گیری در منزل

ج) هزینه ایاب و ذهاب 

 

3- تحویل جواب آزمایش

نتایج آزمایش در اسرع وقت به روش های ذیل می تواند در اختیار بیمار قرار گیرد.

الف) به صورت حضوری با ارائه قبض پذیرش

ب) مشاهده از طریق وب سایت (جواب دهی آنلاین)

ج) ارسال با پیک (هزینه ارسال با پیک با بیمار می باشد)

د)ارسال از طریق ایمیل

ه) ارسال از طریق فاکس

* لازم به ذکر است برای تحویل جواب در موارد فوق می بایست بیمار هیچگونه بدهی به آزمایشگاه نداشته باشد.

 

Pain Free Blood Draw

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خدمتی جدید از آزمایشگاه پيوند

برای اولین بار در ایران؛

استفاده از ابزار کاهنده درد در هنگام نمونه گيری

وسيله ای مناسب برای کودکان و افرادی که دچار ترس از سوزن هستند.

به منظور جلب رضایت بیماران و مراجعین محترم، آزمایشگاه پیوند خدمت مفتخر به ارائه خدمتی جدید به هم میهنان عزیز می باشد. بر این اساس امکان نمونه گیری از فرزند دلبند شما درفضایی آرامش بخش و جذاب مختص کودکان و با استفاده از ابزار تخفیف دهنده درد در این آزمایشگاه فراهم می باشد.

ثبت خاطره ای خوش، بدون احساس ترس و نگرانی و ایجاد تجربه ای خوشایند از نمونه گیری و فضای آزمایشگاه 
هدیه ای از طرف همکاران دلسوز بخش نمونه گیری آزمایشگاه پیوند به مراجعین محترم می باشد.

Blood Draw Using Vein Founder

 

 

 

دستگاه رگ‌ياب يا پيدا كننده رگ در اصطلاح Vein Finder نام دارد كه به منظور نشان دادن ناحيه رگ مورد استفاده قرار مي‌گيرد.امروزه با افزایش حساسیت هر چه بیشتر در بخش سلامت و بخصوص تشخیص و درمان،لزوم استفاده از ابزار های مختلف حتی در ابتدائی ترین مراحل با هدف افزایش دقت و موفقیت و ایجاد اعتماد متقابل در درمانگر و درمانشونده انکار ناپذیر است.دستگاه رگ یابمناسب برای تمام رده‌های سنی نوزادان، اطفال، نوجوانان، جوانان و بــزرگسـالان می باشد. استفاده از اين دستگاه استرس بيمار را هنگام خوندهي بسيار كاهش داده و همچنين با به وضوح ديده شدن رگ، ضريب خطاي شخص متخصص را نيز پايين مي‌آورد.

با توجه به اين كه براي پيدا كردن رگ مشكلاتي چون تكيه داشتن بر مهارت خاص نمونه گیر، ايجاد زخـم و نـاراحتي بيمار و عوارض ناخواسته ديگر به‌وجود مي‌آيد، دستگاه رگ ياب ويژگي‌هايي چون قـــدرت تـشـخـيــص مـنــاســب‌تــريــن وريــد از مـيــان وريــدهــاي ديـگــر، قــدرت تـشـخـيـص سيـاهـرگ و سرخرگ، داشتن سرعت بالا و يافتن رگ در كمتر از 5 ثانيه را دارد. بنابراين با اين دستگاه مي‌توان رگ مناسب را به راحتي و بدون خطا جهت نمونه‌گيري، خون‌گيري انتخاب كرد. ضمنا اين دستگاه دارای تاییدیه از سازمان غذا و داروی امریکا (FDA) بوده و عاري از هرگونه عوارض جانبي است بـنـابراين هيچ نگراني را براي بيمار ايجاد نخواهد كـرد.

موارد کاربرد:

- بــراي نــوزادان بــه دلـيــل حـســاسـيــت خـون‌گيـري و نمـونـه‌گيـري و پيچيدگي رگ

- افرادي كه رگ‌هاي واريسي دارند

- در مواردی که مشكل پيدا كردن رگ به دليل باريك شدن رگ، انقباض ديواره عضلاني رگ و خون‌رساني ضعيف و هـمـچـنـيـــن نـمـــايــان نـبــودن و دشواری نمونه‌گيريوخون‌گيري وجود دارد.

 

- نحوه عملکرد: بـا قـرار دادن بـر روي پوست محل مورد نظر و سپس با روشن كردن دستگاه، رگ‌ها را مي‌توان از داخل ناحيه V  شكل سر دستگاه، مشاهده كرد.

 

Image

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Add comment

Security code
Refresh

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.