•  02122264144
  •  info[@]payvandlab.com
  • تهران - خيابان شريعتی – خيابان وحيد دستگردی (ظفر)- نرسيده به خيابان دکتر مصدق (نفت سابق) پلاك 174

پژوهش، به معناي عام، بررسي يا كاوشي سخت كوشانه و به معناي خاص، تحقيق و تجربه‌اي جامع با هدف‌ كشف واقعيت‌هاي نو و تفسير درست اين واقعيت‌ها، تجديد نظر در نتيجه‌گيري‌ها، نظريه‌ها و قوانين پذيرفته شده در پرتو واقعيت‌هاي كشف شده و به كارگيري عملي نتيجه‌گيري‌ها، نظريه‌ها و قوانين جديد است.

در معنايي ديگر، پژوهش فرايند رسيدن به راه حل‌هاي قابل اطمينان از طريق گردآوري، تحليل و تفسير داده‌ها به گونه‌اي برنامه‌ريزي شده و نظام‌منداست.

پژوهش يكي از اساسي‌ترين نيازها براي نيل به پيشرفت و توسعة همه جانبة يك سیستم کاری است و قدرت و استقلال هر مجموعه‌ای بر پژوهش و توليد علم استوار است. بنابراين نوع و سطح فعاليت‌هاي پژوهشي يكي از شاخص‌هاي اصلي توسعه و پيشرفت محسوب مي‌شود. موفقيت در تمام فعاليت‌هاي مربوط به توسعه از جمله علمی، فناوری و ریزبنایی به نحوي به گسترش فعاليت‌هاي پژوهشي بستگي دارد.

پژوهش، فرايندي منطقي و معقول است كه هدف آن كشف روابط بين پديدارها است. به دليل نظم و ترتيب حاكم بر پديدارها و رويدادها، امكان تنظيم قوانين، اصول و نظريه‌ها در رشته‌هاي گوناگون فراهم شده است و اين قوانين و اصول و نظريه‌ها، به نوبه خود گوياي نظم و همساني موجود در پديده‌هاست.

با دست یابی به مدیریت علمی که بر نظامی منطقی و اصولی استوار است، مشکلات را می توان کاهش داد. مدیریت علمی بدان معنا نیست که ما بهترین دانشمندان را به سطح مدیریت در بخش های اساسی منتقل کنیم. برای مدیریت علمی در یک مرکز پژوهشی، نیازمند فرد یا افرادی هستیم که افزون بر داشتن بینش قوی از وضعیت کشور، درک درستی از پژوهش و تحقیقات در حال اجرا در جهان کنونی داشته باشند.

 بخش تحقیق و توسعه آزمایشگاه تشخیص طبی و تخصصی پیوند به دنبال توسعه طرح های جدید برای بهینه سازی روند تست های تشخیص ملکولی و تخصصی می باشد.عمده ترین فعالیت این گروه دستیابی به تکنولوژی‌های جدید در علوم تخصصی آزمایشگاهی در راستای بهینه سازی روند آزمایش‌های تشخیص طبی و همچنین تحلیل تست‌ها می‌باشد. یافتن دستورالعمل های عملیاتی استاندارد، مهارت های تحلیلی در سطوح بالا، تکنیک های تجدید پذیرو توسعه ژنتیک ملکولی به عنوان رهیافت‌های مناسب این بخش به حساب می‌آید و در این راستا ارتباط تنگاتنگی با دانشگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر وجود دارد.

گروه تحقیق و توسعه آزمایشگاه پیوند همچنین براي تحقق هر چه بهتر اهداف خود علاوه بر تكميل تجهيزات و دستگاه هاي آزمايشگاهي در آزمايشگاه كنترل كيفي، اقدام به آماده سازی و چاپ دوره‌ای مقالات علمی-پژوهشی در ژورنال های معتبر با استناد بر اطلاعات بدست آمده از بخش های مختلف آزمایشگاه و همچنین جذب پروپوزال های با پتانسیل بالا و برنامه ریزی برای مطالعه و تحقیق برروی آن‌ها جهت کمک به حل مشکل و تامین نیازهای آموزشی و پژوهشی جامعه علمی کشور نموده است.

به طور مثال چاپ 2 کتاب با عناوین "راهنمای ICSH برای استانداردسازی نام گذاری، تشخیص و گزارش مورفولوژی سلول های خونی" و "جدیدترین راهنمای شبکه لوسمی میلوئیدی مزمن (CML)" طی یک سال گذشته دلالت بر پویایی بخش پژوهش دارد.

گروه تحقيق و توسعه به جستجو و بررسي اطلاعات و يافته‌هاي روز دنيا پرداخته و در كنار اطلاعات كسب شده از مراكز علمي و دانشگاهي، مشورت با اساتيد برجسته دانشگاه‌ها و نيز با شناخت و سنجش نياز و مشكلات موجود اقدام به پردازش اطلاعات مي‌نمايد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.