نمونه‌گیری در منزل

اهمیت انجام آزمایش‌ها چکاپ و دوره‌ای برای همه آشکار و واضح است اما با توجه به زندگی پرمشغله کنونی در نظر گرفتن زمانی برای حضور در آزمایشگاه‌ها، هماهنگی زمان ناشتایی، دریافت جواب آزمایش و دیگر موارد موجب می‌شود بسیاری از افراد در انجام این مهم سهل‌انگاری نمایند. آزمایشگاه تشخیص طبی و تخصصی پیوند مفتخر است جهت رفاه حال شهروندان گرامی کلیه آزمایش‌ها چکاپ را در منزل و بدون نیاز به حضور فرد در  آزمایشگاه را انجام نماید.

شایان‌ ذکر است با توجه به اهمیت بالای نمونه‌گیری، حمل‌ونقل نمونه و استفاده از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی در صحت نتیجه آزمایش، آزمایشگاه تشخیص طبی و تخصصی پیوند با استفاده از پرسنل کاملاً آموزش‌دیده و به‌روزترین تجهیزات آزمایشگاهی مجموعه می‌تواند گزینه‌ای مطمئن جهت انجام این مهم باشد.

روال کاری شامل مراحل پذیرش، نمونه‌گیری و جوابدهی، به شرح ذیل می‌باشد

درخواست پذیرش می تواند به صورت های زیر صورت گیرد:

الف) پذیرش اینترنتی

شما می‌توانید بدون مراجعه حضوری به آزمایشگاه، پذیرش و درخواست نمونه‌گیری در محل مورد نظر خود را از طریق لینک ذیل ارسال نمائید، تا همکاران ما در آزمایشگاه در سریعترین زمان ممکن پس از هماهنگی با شما برای گرفتن نمونه مراجعه نمایند.

نکته:

 • لازم است درخواست را 24 ساعت قبل از زمان مورد نظر ارسال نمایید.
 • سرویس نمونه‌برداری در منزل برای افراد بالای 15 سال قابل ارایه است.

 

فرم درخواست نمونه‌گیری در منزل

ب) پذیرش تلفنی

شما می‌توانید از طریق تماس تلفنی با شماره تلفن 26705812 و داخلی 100 یا 132 درخواست نمونه‌گیری در منزل را به همکاران ما در آزمایشگاه اعلام نمایید. دراین خصوص لازم است تصویر درخواست پزشک از طریق ایمیل- فاکس و یا تلگرام به آزمایشگاه ارسال شود تا برای هر نوع تست درخواستی پذیرش صورت گیرد و توضیحات لازم در ارتباط با شرایط آزمایش از سوی آزمایشگاه به بیمار داده شود.

بدنبال تماس تلفنی با فرد درخواست کننده، آدرس بیمار ثبت می‌گردد و بلافاصله به منظور تائید با شماره اعلام شده تماس گرفته می‌شود و شرایط انجام آزمایش توضیح داده شده، نام و ساعت حضور فرد نمونه بردار در منزل هماهنگ می‌شود.

هزینه آزمایش بعد از نمونه‌برداری و پذیرش نهایی از طریق تلفن به بیمار اعلام شده و شماره کارت آزمایشگاه جهت واریز مبلغ ارائه می‌گردد. پرداخت هزینه آزمایش می‌بایست بلافاصله بعد از اعلام تلفنی مبلغ صورت گیرد. همچنین نسخه پزشک هنگام نمونه‌برداری در منزل توسط فرد نمونه بردار اخذ می‌گردد. 

 لطفا در هنگام مراجعه نمونه‌بردار به منزل کارت پرسنلی و مشخصات فرد را بررسی بفرمایید. 

ج) مراجعه حضوری همراه بیمار

همراه بیمار با در دست داشتن نسخه پزشک به آزمایشگاه مراجعه کرده و پرسنل پذیرش مطابق درخواست پزشک، پذیرش را انجام داده و توضیحات لازم در ارتباط با شرایط آزمایش به همراه بیمار منتقل می‌گردد. سپس تلفن ثابت و آدرس بیمار ثبت شده، هزینه آزمایش دریافت گردیده و در نهایت نام و ساعت حضور فرد نمونه بردار مشخص می گردد.

د) پذیرش از طریق واتس‌آپ / تلگرام

مراجعین محترم با مکاتبه با  آزمایشگاه به شماره    7263 032 912 98+   می‌توانند درخواست خود را عنوان نمایند. مسئول مربوطه پس از دریافت درخواست شما، موضوع را به بخش پذیرش اطلاع داده و پرسنل پذیرش طی تماس تلفنی با بیمار و یا همراه بیمار مطابق بند الف کار را انجام خواهند داد.

براساس زمان هماهنگ‌شده برای نمونه‌گیری، فرد نمونه‌گیر وسایل و ظروف نمونه لیبل‌شده را با وسایل احتمالی مورد نیاز آماده کرده و ضمن هماهنگی با مسئول نمونه‌گیری و ثبت ساعت خروج از آزمایشگاه راس ساعت هماهنگ شده در محل نمونه‌گیری از بیمار حاضر می‌گردد. 

نمونه‌گیر در هنگام رسیدن به درب منزل بیمار خود را با ارائه کارت پرسنلی آزمایشگاه پیوند معرفی کرده و نمونه‌گیری را انجام می‌دهد و پس از اطمینان از شرایط مطلوب بیمار، نمونه‌ها را در اسرع وقت و مطابق شرایط استاندارد به آزمایشگاه منتقل می‌نماید. نسخه پزشک و هزینه ایاب و ذهاب توسط فرد نمونه‌گیر در منزل دریافت شده و قبض پذیرش تحویل بیمار و یا همراه بیمار می‌گردد.

هزینه‌های آزمایش و نمونه‌گیری در منزل شامل موارد زیر است:

 • هزینه آزمایش ها مطابق با آخرین تعرفه خدمات آزمایشگاهی مصوب وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
 • هزینه نمونه‌گیری مطابق با تعرفه خدمات آزمایشگاهی و با توجه به محدوده آدرس ثبت شده در فرم درخواست نمونه گیری در منزل
 • هزینه ایاب و ذهاب 

نتایج آزمایش در اسرع وقت به روش‌های ذیل قابل دسترس می‌باشد:

 • به صورت حضوری با ارائه قبض پذیرش

 • مشاهده از طریق وب سایت (جواب‌دهی آنلاین)

 • ارسال با پیک (هزینه ارسال با پیک با بیمار می‌باشد)

 • ارسال از طریق ایمیل

 •  ارسال از طریق فکس

 •  ارسال از طریق تلگرام

* لازم به ذکر است برای تحویل جواب در موارد فوق می‌بایست بیمار هیچگونه بدهی به آزمایشگاه نداشته باشد.