بخش پذیرش و جوابدهی

شاخص های مهم بخش پذیرش و جوابدهی عبارتند از:

 • استقرار سیستم مدیریت کیفیت در قالب استانداردهای ملی و بین‌المللی (10002 و ISO 9001)
 • رعایت شأن مراجعین محترم با رفتار پسندیده از بدو ورود تا خروج از آزمایشگاه به طوری که خاطره‌ی خوبی را در ذهن مراجعین ایجاد نماید.
 • سرعت، دقت و صحت در پذیرش به طوری که میانگین زمان انتظار بیماران از بدو ورود تا خروج کمتر از 20 دقیقه می‌باشد.
 • حضور دو نفر به عنوان مدیر و راهبر سالن که با رعایت صبر و خوش‌رویی به تمام سوالات مراجعین پاسخگو بوده و آن‌ها را در تمام مراحل انجام آزمایش همراهی می‌نمایند.
 • رعایت کامل بهداشت و نظافت محیط و ایجاد فضایی مطلوب برای زمان انتظار 

به منظور تسریع در امر پذیرش و کاهش زمان انتظار مراجعین ، امکان پذیرش به صورت غیرحضوری در آزمایشگاه تشخیص طبی و تخصصی پیوند فراهم می‌باشد. 

مراجعین می‌توانند به شیوه‌ ذیل بدون مراجعه به آزمایشگاه، نسخه مورد نظر را جهت پذیرش ارسال نمایند:

 • تکمیل فرم پذیرش غیرحضوری
 • ارسال درخواست از طریق شماره واتس‌آپ (7263 032 912 98+)

کارشناسان پذیرش آزمایشگاه بعد از دریافت اطلاعات شما در اولین فرصت و اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت. اطلاعات و مشخصات شما از سوی کارشناس پذیرش به ثبت می‌رسد و راهنمایی‌های لازم  جهت شرایط قبل از انجام آزمایش به شما داده خواهد شد. همچنین قبض آزمایش همراه با شماره کارت مورد نظر جهت تسویه حساب مالی برای شما ارسال می‌گردد.

لطفاً پیش از ارسال نسخه مطالب زیر را مطالعه نمایید:

 1. درخواست پذیرش در ساعات کاری آزمایشگاه مورد بررسی و اقدام می‌پذیرد. 
 2. با توجه به اینکه جهت پذیرش نسخه با تعرفه بیمه نیاز به ارائه اصل نسخه و تایید آن توسط مسئول بیمه آزمایشگاه می‌باشد، لذا چنانچه مایلید از خدمات بیمه تکمیلی خود بهره‌مند گردید، لازم است اصل نسخه را به آزمایشگاه تحویل نموده تا مبلغ آن در صورتحساب قبض شما لحاظ گردد. 
 3. در صورتی که نسخه شما از سوی سازمان‌های بیمه‌گر تایید نگردد، هزینه آزمایش با تعرفه آزاد مصوب وزارت بهداشت و درمان محاسبه می‌شود. توجه داشته باشید که هزینه آزمایش تا زمان دریافت اصل نسخه با تعرفه آزاد محاسبه و ثبت می‌گردد.
 4. لطفاً نسخه خود را با فرمت jpg اسکن و ارسال نمایید.
 5. در صورت درخواست پذیرش غیرحضوری و انجام نمونه‌گیری در منزل سایر آزمایش‌ها، خواهشمند است از طریق لینک مربوطه؛ پذیرش غیرحضوری (نمونه‌گیری در منزل) اقدام فرمایید.

نکته:

 • لازم است درخواست را 24 ساعت قبل از زمان مورد نظر ارسال نمایید.
 • پرداخت هزینه پذیرش آزمایش‌های درخواستی، پس از انجام پذیرش و اعلام آن از سوی آزمایشگاه می‌باشد.

(توجه فرمایید، درهیچ یک از مراحل ارسال درخواست نمونه‌گیری در منزل، مشخصات بانکی شما درخواست نمی‌گردد.)

 

بخش پذیرش آزمایشگاه پیوند در یک واحد مستقل در طبقه همکف ساختمان استقرار یافته به طوری که مراجعین محترم می‌توانند بدون اتلاف وقت به پرسنل حاضر در استیشن پذیرش مراجعه نمایند. سالن انتظار آزمایشگاه نیز بر اساس استانداردهای لازم طراحی شده است و جهت سرعت در انجام فرایند پذیرش، رسیدگی به درخواست مراجعین و کاهش زمان انتظار آنها در این واحد چند نفر از پرسنل به طور همزمان پاسخگوی مراجعین می‌باشند. برای هر بیمار توضیح داده می‌شود که آزمایش، مربوط به چه مواردی می‌باشد و سابقه بیماری و یا مصرف دارو نیز حتما از بیماران سوال می‌گردد. همچنین شرایط ویژه ای که باید قبل از هر آزمایش رعایت شود برای هر بیمار توضیح داده می‌شود. 

مراجعین پس از پذیرش نسخه و دریافت اطلاعات لازم از سوی متصدیان پذیرش به واحد نمونه‌گیری راهنمایی می‌شوند.

در حال راه‌اندازی…

در آزمایشگاه پیوند جوابدهی اکثر آزمایشات به صورت روزانه بوده و جوابدهی آزمایشات اورژانس حداکثر 2 ساعت پس از نمونه‌گیری صورت می‌پذیرد که نتایج آزمایش‌های آماده از طریق سیستم جوابدهی اینترنتی آزمایشگاه تشخیص طبی و تخصصی پیوند قابل دسترسی می‌باشد..

نتایج آزمایش‌های تخصصی و فوق‌تخصصی نیز در کوتاه ترین زمان ممکن ارائه می‌گردد و همکاران جوابدهی آزمایشگاه به محض آماده شدن نتیجه آزمایش‌های درخواستی با شماره تلفن مراجعین تماس گرفته و آماده بودن جواب را به اطلاع ایشان می‌رسانند.

جهت مشاهده خدمات بخش جوابدهی اینجا کلیک نمایید.

مراجعین محترم، شما می‌توانید نتایج آزمایش خود را بدون نیاز به مراجعه به آزمایشگاه به روش‌های مختلف دریافت نمایید. همچنین جوابدهي اینترنتی از طريق سايت آزمايشگاه قابل دسترس می‌باشد.

برای مشاهده راهنمای دریافت جواب غیرحضوری جواب آزمایش‌ها اینجا کلیک نمایید.