بخش‌ها

بخش‌های اصلی آزمایشگاه

کارشناسان مجرب این آزمایشگاه کلیه آزمایش‌ها را براساس دستورالعمل‌های به روز آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت کشور، تحت نظارت مسئول فنی انجام می‌دهند. در تمام بخش‌ها، برنامه‌های کنترل کیفی جامع و مداومی بر اساس الزامات آزمایشگاه مرجع سلامت و استانداردهای بین‌المللی مورد تایید آن آزمایشگاه تدوین گردیده است.

همچنین بخش‌های این آزمایشگاه از ابتدا تا انتهای ساعت کار روزانه به صورت تمام وقت و بدون وقفه فعال می‌باشد که این امر سبب شده تا در هر ساعتی آزمایشگاه پذیرای آزمایش‌های اورژانسی مراجعین بوده و نمونه‌ی مراجعین بلافاصله بعد از نمونه‌گیری و انتقال به بخش انجام و آنالیز می‌گردند. 

پذیرش و جواب‌دهی به عنوان بخشی‌های کلیدی و حساس در هر آزمایشگاه تشخیص طبی محسوب می‌شوند. به طوری که نحوه‌ی عملکرد این دو بخش، نتایج سایر فرآیندهای دخیل در انجام آزمایش و عملکرد کلی آزمایشگاه را تحت الشعاع قرار می‌دهد. در این راستا تلاش آزمایشگاه پیوند بر این است تا با به کار‌گیری نیروی کار با تجربه و تحصیل کرده در این زمینه از بروز خطاهای قبل و بعد از انجام آزمایش حداکثر پیشگیری را به عمل آورد.

آزمایشگاه تشخیص طبی و تخصصی پیوند از جمله مراکز پیشرو درحوزه تشخیص آزمایشگاهی بیماری‌ها است که با در اختیار داشتن تجهیزات کامل و بروز دنیا در بخش‌های کلینیکال، پاتولوژی و ژنتیک آماده ارایه خدمات جامع به مراکز بیمارستانی و آزمایشگاهی می‌باشد.

بخش نمونه‌برداری آزمایشگاه پیوند با برخورداری از پرسنلی باتجربه و دلسوز و در محیطی بهداشتی و آرام اقدام به نمونه‌گیری از مراجعین محترم می‌نماید. در این بخش پس از تایید و احراز هویت مراجعین، نمونه‌برداری از مراجعین با رعایت شرایط استاندارد انجام می‌پذیرد. همچنین در این بخش جهت عملیات خون‌گیری از سیستم‌های بسته  (خلاء) کمپانی‌های معتبر دنیا به جای سرنگ استفاده می‌گردد و این موضوع علاوه بر ایجاد ایمنی برای فرد نمونه‌گیر و مراجعه‌کننده، بر روی کیفیت آزمایش‌ها نیز موثر می‌باشد.

پرسنل مجرب بخش ژنتیک آزمایشگاه تشخیص طبی و تخصصی پیوند با بکارگیری آخرین یافته‌های علمی، تکنیک‌ها و فناوری‌های مدرن و تخصصی، فعالیت‌های تشخیصی پیش از تولد اختلالات کروموزی (مانند سندروم داون و…)، تشخیص پیش از تولد تالاسمی‌ها، تشخیص سیتوژنتیک ناباروری، سقط جنین و تشخیص ژنتیکی سرطان‌ها و  سایر بیماری‌های ژنتیکی را انجام میدهند.

بخش پاتولوژی آزمایشگاه پیوند با دارا بودن تجهیزات بروز و مدرن به‌ همراه پرسنل كارآمد، آماده ارایه خدمات آزمايشگاهی تخصصي در زمينه آسيب‌شناسي، سيتولوژي، ايمونوهيستوشيمي (I.H.C) و فروزن سكشن آسيب‌شناسي، طبق درخواست پزشكان در كمترين زمان و حداکثر دقت و اطمینان ممكن در تمام طول هفته صبح و عصر بجز ایام تعطیل می‌باشد.

بخش ملکولی آزمایشگاه پیوند که از سال 1384 فعالیت خود را آغاز کرده در حال حاضر به عنوان یکی از معتبرترین بخش‌های ملکولی در کشور می‌باشد. طی بازدیدها و ممیزهایی که توسط موسسات و ارگان‌های معتبر داخلی و خارجی روند انجام آزمایش‌ها مکررا مورد تایید قرار می‌گیرد. این بخش در طی حدود 10 سال موفق به راه اندازی و ارائه بیش از 50 تست جدید در کشور شده است. از آن جا که خط مشی آزمایشگاه پیوند همواره بهبود کیفیت خدمات و به روز و کارآمد بودن می‌باشد، بخش ملکولی این آزمایشگاه نیز با به کارگیری روش‌های ملکولی در تشخیص، درمان، کنترل، پیشگیری بیماری‌های بدخیم خونی و غیرخونی، بیماری‌های عفونی باکتریایی، ویروسی، قارچی، بیماری‌های انعقادی و ترومبوفیلی فعالیت می‌نماید.

    error: Content is protected !!